Nasza misja

Nasza misja

Osada na Cyplu to miejsce niepowtarzalne i wyjątkowe, zewsząd otoczone przyrodą Wigierskiego Parku Narodowego, znajduje się tuż obok rezerwatu orła bielika. Prowadząc Osadę działając świadomie i przemyślanie staramy się stworzyć dla naszych Gości miejsce unikalne do którego będą chcieli wracać.

Osadę tworzymy z myślą o powrocie do dawnego sposobu biwakowania czyli takiego który pozostaje w harmonii z otoczeniem, z wieczornym ogniskiem, w ciszy wolnej od muzyki z głośników, tak aby nasi Goście mogli wypoczywać z dala od zurbanizowanych brzegów czy imprez do białego rana.

Cisza która kłuje w uszy, przyroda która żyje własnym rytmem, jezioro które w naszej okolicy jest wciąż dzikie, to wszystko połączone jest z nowoczesną acz dyskretną infrastrukturą.

Cimochowizna to miejsce z bogatą historią, do którego wracają kolejne pokolenia Gości, tworząc je niejako na nowo, staramy się zachować jego niepowtarzalny klimat, tak aby Ci którzy którzy znali je wcześniej mogli nadal przyjeżdżać do “swojego miejsca”.

Nasze pole namiotowe i przestrzeń dla kamperów to przede wszystkim przyroda, parcele umiejscowione są najbardziej malowniczych miejscach naszego terenu blisko węzłów sanitarnych i wszystkiego co potrzebne do spędzenia czasu na łonie przyrody.

Dzieci mogą całymi dniami przemierzać tereny Osady w poszukiwaniu nowych przygód, dając odrobinę wytchnienia rodzicom 🙂

Tworzymy pole namiotowe i przestrzeń dla camperów inne niż wszystkie, sama jego lokalizacja jest unikalna, bo znajduje się na malowniczym pagórkowatym cyplu w Cimochowiźnie, oblanym jeziorem Wigry i Zatoką Harcerską, vis-a-vis klasztoru na Wigrach tuż przy szlakach rowerowych “Wokół Wigier” oraz “Green Velo”.

Naprzeciwko naszego pola namiotowego, za wodami Zatoki Harcerskiej (oficjalnie zwanej Zatoką Hańczańską), znajduje się rezerwat orła Bielika oraz ujście rzeki Czarnej Hańczy do Wigier.

Grill-Bar który znajduje się na naszym terenie prowadzimy z myślą o stworzeniu czegoś innego, lepszego, dlatego wybór produktów nie jest przypadkowy. Kawę podajemy włoską obowiązkowo z ekspresu, piwo regionalne z Browaru Północnego a także wyselekcjonowane produkty browarów czeskich oraz litewskich.

Poza unikalną lokalizacją, nasza Osada to także cudowne widoki, niezależnie gdzie pójdziemy, w każdym miejscu można znaleźć coś wyjątkowego.