Informacje ogólne

Informacje ogólne

Osada na Cyplu - informacje ogólne

Zapraszamy do Osady na Cyplu, jednego z najpiękniejszych miejsc na Suwalszczyźnie, otoczonego jeziorem Wigry, pagórkami i lasami Wigierskiego Parku Narodowego.

Zapraszamy do zapoznania się z informacjami umieszczonymi poniżej i do zobaczenia!

Skrócone informacje

mapa_osady
+
+
+
+
+
+
+
+
+
+
+
+
+
+
+
+
+

Mapa Osady na Cyplu

Parcele na polu kempingowym pomieszczą maksymalnie 6 osób i zapewniają bezpłatny dostęp do sanitariatów oraz wody. Podłączenie do prądu oraz parkowanie samochodu jest dodatkowo płatne w zależności od potrzeb. W przypadku większej ilości samochodów istnieje możliwość dokupienia dodatkowego (drugiego) miejsca na parkingu.

Parcele małe i średnie nie zmieszczą samochodu, który należy po rozpakowaniu zostawić na jednym z dwóch pobliskich parkingów.
 
Miejsca inne niż wykupione na cały sezon nie są gwarantowane, jednak w przypadku ulubionego miejsca, staramy się aby mimo wszystko było dostępne.

Możliwe jest również całoroczne parkowanie przyczepy – szczegółowe informacje u obsługi.

Jest możliwość przyjazdu poza godzinami pracy biura, informacje niezbędne do rozstawienia się na miejscu kempingowym przekażemy mailowo lub telefonicznie. W przypadku przybycia poza godzinami pracy prosimy o podanie numeru rejestracyjnego pojazdów oraz o zameldowanie się rano w następnym dniu pracy recepcji.
 
W przypadku przyjazdu po 22:00 jaki i po zapadnięciu ciemności, zapraszamy do sekcji “Pytania i odpowiedzi

Osada z lotu ptaka

mapa_zdjecie_male
+
+
+
+
+
+
+
+
+
+
+
+
+
+
+
+
+
+
+
+
+
+

Co nas wyróżnia

Jedna opłata

W ramach noclegu nasi goście mogą korzystać z pryszniców, umywalek, toalet, wody oraz kuchni leśnej z wyposażeniem bez dodatkowych opłat.

Miejsca ogniskowe

Na terenie naszego pola namotowego/campingowego są trzy wyznaczone miejsca na ognisko a drewno do nich jest darmowe.

Prysznice, toalety i kuchnia

Do dyspozycji gości pola namiotowego oraz parcel campingowych jest kompletny węzeł sanitarny z prysznicami, umywalkami oraz ustępami a także kuchnia leśna z wyposażeniem.

Grill bar i sklep

Zapraszamy do naszego grill baru, poza pięknymi widokami, czekają tam dania z grilla oraz starannie wyselekcjonowane produkty browarów z Suwałk, Czech, oraz Litwy 🙂 o także łakocie i przekąski oraz karty wstępu WPN.

Wypożyczalnia rowerów

W ofercie mamy rowery, kajaki, deski SUP, przyczepki rowerowe, trekingowy wózek dziecięcy a także leżaki i materace piankowe które znakomicie zastępujące karimaty.

Sport i rekreacja

Dla spragnionych ruchu czekają boisko do koszykówki, do siatkówki i stół do tenisa stołowego.

Pytania i odpowiedzi

Przed zmrokiem lub przed 22:00 (zależy co nastanie wcześniej) szlaban otworzy się automatycznie, po jego przejechaniu trzymaj się oznaczeń “Osada na cyplu” i skieruj się na parking recepcji / parking przejściowy (sprawdź mapę) znajduje się on około 300m od szlabanu, to zielony pas zaraz za koszami na śmieci. Na parkingu przejściowym poczekaj na obsługę lub zadzwoń pod nasz numer, poinformujemy Cię o dalszych krokach.

Przyjazd po 22:00 lub po zmroku koniecznie zgłoś przed przyjazdem i sprawdź kolejną sekcję “Czy można przyjechać po zapadnięciu zmroku lub po 22:00“.

W przypadku przyjazdu po zmroku lub po godzinie 22:00 (zależy co nastanie pierwsze). zgłoś ten fakt obsłudze przed przyjazdem wraz z podaniem numeru rejestracyjnego pojazdu (jest to niezbędne do otwarcia szlabanu), obsługa w oparciu o aktualną sytuację na polu namiotowym poinformuje Cię o krokach które należy podjąć.

Uwaga – nie ma możliwości ustawiania campera ani przyczepy po nastaniu ciszy nocnej.

Po 22:00 w przypadku camperów i przyczep udaj się na parking recepcji / parking przejściowy (sprawdź mapę) i przenocuj na nim, nie zdejmuj przyczepy z haka,  ale rozłóż podpory przyczepy. Sugerujemy rozłączenie wiązki samochodu i przyczepy. Po otwarciu recepcji zgłoś się do obsługi po dalsze instrukcje.,

Po 22:00 w przypadku namiotów, samochód zostaw na pierwszym wolnym miejscu na parkingu 1 który znajduje się około 250 m od szlabanu, po lewej stronie od śmietników, a następnie zabierz śpiwory i karimaty i przenocuj w naszym rozstawionym namiocie (koszt wg. cennika) – koniecznie potwierdź dostępność z obsługą.

Uwaga, jeśli przyjedziesz po 22:00 to przenocuj na parkingu recepcji / parkingu przejściowym lub w naszym namiocie nawet jeśli wiesz na którą parcelę jedziesz i jesteś pewny że się uda, dzięki temu oszczędzisz innym użytkownikom jak i sobie stresu (i ewentualnych kosztów) związanego z ustawianiem po ciemku pojazdu, dodatkowo nie obudzisz innych Gości.

Parkowanie lub rozbicie namiotu na docelowej parceli będzie możliwe  po otwarciu recepcji i wskazaniu przez obsługę miejsca kempingowego.

Tak, nasz szlaban rozpoznaje rejestracje więc wjedziesz na pole także po zmroku i po 22:00, ale w takim przypadku samochód zostaw na Parkingu 1 na pierwszym wolnym miejscu i dalszą drogę pokonaj pieszo – nie jedź na Parking 2.

Jeśli wyjechałeś camperem to w przypadku powrotu po 22:00 przenocuj na parkingu przejściowym – nie ma możliwości ustawiania się na parcelach po 22:00.

W przypadku przyjazdu przed zmrokiem lub przed godziną 20:00 należy się zameldować w momencie przyjazdu, w pozostałych przypadkach najpóźniej następnego dnia do godziny 12:00.

W takim przypadku zawsze możesz do nas zadzwonić  nawet późno w nocy (dzwoń do skutku, nie wysyłaj SMSa bo pewnie smacznie śpimy). Dzwoń pod numer +48 730 539 128.

Jeśli czujesz się na siłach, możesz także zwrócić uwagę sąsiadom, że obowiązuje cisza nocna a pole to ogólna strefa ciszy – na pewno o tym wiedzą gdyż każdemu o tym mówimy w osobistej rozmowie.

Najbliższy sklep spożywczy oddalony jest o 3.5 km i znajduje się w Starym Folwarku a najbliższa Biedronka oddalona jest o 11 km i znajduje się w Suwałkach.

Limit to 6 osób na miejsce na polu namiotowym / polu kempingowym.

Tak, jednak musisz po nich sprzątać a zwierzaki przez cały czas muszą być trzymane na smyczy o długości dobranej w taki sposób, aby nie stwarzać zagrożenia dla innych gości pola namiotowego / pola kempingowego.

Tak, ale tylko w wyznaczonych miejscach i pod warunkiem że nie ma zagrożenia pożarowego. Drewno do ogniska jest bezpłatne.

Z uwagi na unikalny charakter miejsca oraz bezpośrednie otoczenie dzikiej przyrody nie jest możliwe słuchanie muzyki odtwarzanej z głośników przenośnych lub innych urządzeń w tym także przez nie wzmacnianych, chyba że słuchania muzyki korzysta się ze słuchawek.

Na polu namiotowym dopuszczalna jest muzyka na żywo wykonywana przy użyciu instrumentów akustycznych niewzmacnianych elektronicznie. Wykonywana muzyka nie może być uciążliwa dla innych gości.

Na polu namiotowym dopuszczalna jest muzyka na żywo wykonywana przy użyciu instrumentów akustycznych niewzmacnianych elektronicznie a także śpiew. Wykonywana muzyka nie może być uciążliwa dla innych gości.

Niestety nie jest to możliwe chyba że korzystasz ze słuchawek.

Drewno znajdziesz przy ognisku i jest bezpłatne, jednak prosimy aby używać go rozsądnie tak aby starczyło go na dłużej no i aby nie zakończyć przedwcześnie żywota naszego lasu.

Drewna na ognisko nie można pozyskiwać z zasobów naszego lasu,  teren jest monitorowany i tego typu działania niestety będą miały swoje konsekwencje (opisane w regulaminie).

Nie polecamy również zbierania drewna na terenie WPN.

W sezonie 2023 pole namiotowe oraz pole campingowe jest czynne od 1 lipca do końca września.

W sezonie 2024 pole namiotowe oraz pole campingowe będzie czynne od 1 maja (a może nawet od 26 kwietnia – w zależności od pojawiających się rezerwacji) do końca września