Wycieczki rowerowe

Wycieczki rowerowe

Fani rowerów znajdą u nas coś dla siebie – krótka przejażdżka czy jednodniowa wyprawa? u nas wszystko jest możliwe! Także z przewodnikiem!

Bezpośrednia bliskość zielonego szlaku “Wokół Wigier” im. A. Patli to niewątpliwy atut i świetny początek każdej wycieczki rowerowej. Wjazd i zjazd z trasy jest możliwy bezpośrednio z naszej Osady. Jeśli wyjeżdżając przez nasz punkt widokowy skręci się w lewo, to  po  krótkiej chwili dotrze się do pomnika Batalionu Harcerskiego Wigry a około 2km dalej, jadąc zielonym szlakiem, przejedzie przez słynną “kładkę”. Dalej będzie jezioro Muliczne i ciekawy fragment szlaku w okolicach zatoki Słupiańskiej. To oczywiście dopiero początek szlaku który ma około 46km i jest dostępny dla każdego typu roweru.

Dodatkowo niedaleko naszej Osady przebiega trasa Green Velo, dojazd do niej jest możliwy leśnym duktem bezpośrednio z naszego terenu.

Jeśli nie masz ze sobą roweru to nic straconego 🙂 w Osadzie można wypożyczyć zarówno rowery jak i przyczepki rowerowe dla dzieci, dodatkowe informacje dostępne są w Grill-Barze a rezerwacji dokonasz w naszej wypożyczalni online pod tym linkiem.

UWAGA: aby przemieszczać się po szlakach WPN niezbędne jest wykupienie karty wstępu WPN którą można nabyć w Grill-Barze.

Pomysły Osady na spędzenie czasu: wycieczki rowerowe z przewodnikiem!

Dla osób ciekawych Suwalszczyzny oraz najbliższej okolicy Jeziora Wigry i Cimochowizny, przygotowaliśmy możliwość skorzystania z wycieczek ze znakomitym przewodnikiem. Wycieczki są krótkie – bo trwają optymalne 3-4 godziny ale za to bardzo ciekawe. Wycieczki startują w sezonie turystycznym spod naszego Grill-Baru. Zapisy w Grill-Barze. Zapraszamy!

Dostępne wycieczki z przewodnikiem:
  1. Wycieczka do Gawrych Rudy i z powrotem