Kajaki i SUPy

Kajaki i SUPy

Osada na Cyplu to świetne miejsce do aktywnego wypoczynku w kajaku w otoczeniu przyrody jeziora Wigry i jego zatoczek.

Spływ leniwą acz piękną rzeką Czarną Hańczą lub wędkowaniem na jeziorze Wigry? U nas to możliwe, spokojna woda w jeziorze poza momentami kiedy nie jest spokojna 🙂 jest idealna do wędkowania które wbrew pozorom jest również możliwe z kajaka (powrót z połowu jest szybszy niż łodzią wiosłową 🙂 – oczywiście łódź wiosłowa też jest dostępna) .

W naszej Osadzie wynajmiesz kajaki i dotrzesz zarówno do ujścia jak i wejścia Czarnej Hańczy podziwiając widoki przepięknego jeziora Wigry i jego Cimochowskich Grądzików czyli wysp obok Cimochowizny. Dodatkowo do Twojej dyspozycji jest zatoka Harcerska, zwana oficjalnie zatoką Hańczańską, która z racji tego że jest schowana za naszym półwyspem – cyplem, jest rzadziej odwiedzana przez inne jednostki pływające.

Jeśli nie masz ze sobą kajaka to nic straconego 🙂 w Osadzie można wypożyczyć zarówno kajaki, deski SUP oraz łódź wiosłową, dodatkowe informacje dostępne są w Grill-Barze a rezerwacji dokonasz w naszej wypożyczalni online pod tym linkiem.

UWAGA: aby przemieszczać się po wodach jeziora Wigry niezbędne jest wykupienie karty wstępu WPN którą można nabyć w Grill-Barze.